Archiwum
Zapraszamy na VI Listopadowy Nocny Rajd, 10 - 11 listopada 2014 r.

&nbsp&nbspCelem rajdu jest uczczenie 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz prezentacja walorów historycznych i turystycznych naszego miasta i regionu. Do udziału w rajdzie zapraszamy również społeczność miasta Zamościa i regionu, dzieci i młodzież nie zrzeszoną, rodziny, dla których przygotowaliśmy specjalną trasę.

Wędrować będziemy dwoma trasami:
- nr 1 – wyjazdowa, harcerska: Komarów – Łabunie, 15 km
- nr 2 – miejska rodzinna, spacerowa: Rynek Wielki – odtworzone fortyfikacje Twierdzy Zamość, 4 km

  
 
Zuchy i harcerze pomogli posadzić "Dąb Wolności" w zamojskim parku - 14.10.2014.

&nbsp&nbspBronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wraz z małżonką 14 października 2014r., złożył wizytę w Zamościu. Program pobytu Prezydenta RP w Zamościu obejmował udział w uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego, posadzenie "Dębu Wolności" w Parku Miejskim oraz spotkanie ze społecznością lokalną w zamojskim ratuszu.

  
 
Podziękowanie Naczelnika ZHP - 07.10.2014

W związku z zakończeniem Rajdu Grunwaldzkiego 2014 składam na ręce Druha i całego hufca ZHP Zamość serdeczne podziękowania za udział instruktorów, druhen i druhów z Waszego środowiska w prowadzeniu trasy II bryńskiej na tej imprezie.

 
Warsztaty z pedagogiki cyrku, cz.II. - 04 .10. 2014 - ODK Okrąglak

&nbsp&nbspW ramach programu Klub Harcerski „Wiking” – „Wiedzieć i Umieć Więcej” zapraszamy na warsztaty pedagogiki cyrku mające na celu pobudzanie kreatywności, umiejętności poznawczych, społecznych, intelektualnych i emocjonalnych z wykorzystaniem elementów sztuki cyrkowej. W programie ujęto naukę, ćwiczenie i doskonalenie żonglerki, ekwilibrystyki, działań grupowych i parateatralnych.

  
 
75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i obchody Światowego Dnia Turystyki - 27.09.2014

&nbsp&nbspUdział w miejskich uroczystościach związanych z 75 rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego i złożenie wiązanki pod pomnikiem poświęconym żołnierzom AK Inspektoratu Zamojskiego był ostatnim elementem II Hufcowego Święta Pamięci i Gry Miejskiej.

  
 
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk