Archiwum
Zlot Hufca Zamość

&nbsp&nbspW dniach 5.10 - 7.10 w Górecku Kościelnym odbył się Zlot Hufca Zamość. Pogoda dopisała, humory też. Harcerze i zuchy pod wodzą doświadczonych, często brodatych, instruktorów ćwiczyli techniki harcerskie. Integracja środowiska harcerskiego,propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, kapitalna zabawa i nauka przez zabawę. W Zlocie wzięła udział setka harcerzy, zuchów, instruktorów.

  
 
Zbiórka publiczna na Pomnik Marszałka Piłsudskiego
ImageImageNa prośbę Komitetu Budowy Pomnika zuchy i harcerze wzięli udział w zbiórce do puszek pod Katedrą w niedzielę 23 września. Po każdej mszy zbierano datki. W kweście wzięły udział "Morusy", "Białe Orły", "Wataha", „Słoneczne Promyki” oraz harcerze z „Rzarłaczy” i drużyny „Ventus”, przy stałej obecności instruktorów i komendy Hufca.
 
Rocznica napaści ZSRR na Polskę
Image17 września 2018, w uroczystościach na Rotundzie, Hufiec Zamość reprezentowała DH "Namysłowiacy" z Wierzby.
 
Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP
&nbsp&nbspW dniach 22-23 września odbył się Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP „Mamy Moc”. W Łukowie druhny i druhowie z całego województwa spotkali się aby wspólnie obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Nasz Hufiec godnie reprezentowały: 7. Drużyna Harcerska „Iskra” oraz 8. Drużyna Starszoharcesrka „Ventus”. Uczestniczyliśmy m.in. w ciekawej grze miejskiej i świetnym koncercie zespołu „Wszyscy byliśmy harcerzami”.
  
 
Spotkanie Harcerskich Pokoleń
&nbsp&nbsp15 września 2018r. w kościele św. Katarzyny odbyła się harcerska Msza Św. Po mszy w Wikingu spotkali się instruktorzy i przyjaciele naszego Hufca, natomiast drużyny i gromady ruszyły na trasy Biegu na Plakietkę Hufca. Formuła biegu z wykorzystaniem aplikacji Actionbound bardzo się spodobała młodszym i starszym uczestnikom. Plakietkę zdobyło 75 harcerzy i zuchów.
  
 
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk