Aktualności
1% podatku dla Związku Harcerstwa Polskiego - jak przekazać ?
&nbsp&nbsp

KROK 1.Wybór organizacji pożytku publicznego
Związek Harcerstwa Polskiego – jest na liście organizacji, które mają status Organizacji Pożytku Publicznego i ma prawo otrzymywać 1% podatku.

  
 
Rocznica napaści ZSRR na Polskę
Image17 września 2018, w uroczystościach na Rotundzie, Hufiec Zamość reprezentowała DH "Namysłowiacy" z Wierzby.
 
Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP
&nbsp&nbspW dniach 22-23 września odbył się Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP „Mamy Moc”. W Łukowie druhny i druhowie z całego województwa spotkali się aby wspólnie obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Nasz Hufiec godnie reprezentowały: 7. Drużyna Harcerska „Iskra” oraz 8. Drużyna Starszoharcesrka „Ventus”. Uczestniczyliśmy m.in. w ciekawej grze miejskiej i świetnym koncercie zespołu „Wszyscy byliśmy harcerzami”.
  
 
Spotkanie Harcerskich Pokoleń
&nbsp&nbsp15 września 2018r. w kościele św. Katarzyny odbyła się harcerska Msza Św. Po mszy w Wikingu spotkali się instruktorzy i przyjaciele naszego Hufca, natomiast drużyny i gromady ruszyły na trasy Biegu na Plakietkę Hufca. Formuła biegu z wykorzystaniem aplikacji Actionbound bardzo się spodobała młodszym i starszym uczestnikom. Plakietkę zdobyło 75 harcerzy i zuchów.
  
 
Harcerskie Aktywne Lato 2018
&nbsp&nbsp"Harcerskie Aktywne Lato 2018" to projekt naszego hufca dofinansowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Zamość. W ramach projektu piętnastka harcerzy naszego hufca wzięła udział, a raczej organizowała jedną z tras Rajdu Odkrywców 2018 oraz razem z resztą reprezentacji hufca, uczestniczyła w Zlocie ZHP Gdańsk 2018. Wspaniała przygoda harcerska, praca wolontariacka, szkolenie liderów harcerskich, profilaktyka uzależnień - to wszystko i jeszcze dużo więcej!
  
 
Rajd "Korona Wzgórz Roztocza" - Wapienia, regulamin hufcowej Odznaki

&nbsp&nbspW dniu 24 lutego odbył się pierwszy z planowanych rajdów w ramach zdobywania hufcowej odznaki „Korona Wzgórz Roztocza”.

Podczas rajdu zuchy, harcerze i instruktorzy zdobywali najwyższy szczyt Roztocza Środkowego – Wapielnię 385 m n.p.m. Mroźna aura nie stanowiła przeszkody dla 70 dzielnych wędrowców z następujących gromad i drużyn: 17 GZ „Radosnej Gromady”, 141 GZ „Słoneczne Promyki” i DH „Białe Orły”, 20 GZ „Wesołe Iskierki” i DH „Wataha”, 15 GZ „Chrząszczykowe Nutki”, drużyny Nieprzetartego Szlaku z SOSW, drużyny z Kosobud i drużyny środowiskowej „Salvos”.

  
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 14
Archiwum
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk