Aktualności
Harcerskie wakacje - Odkrywcy to my!
&nbsp&nbspW minionym roku szkolnym harcerki i harcerze z Hufca ZHP Zamość przystąpili do ogólnopolskiego Programowego Ruchu Odkrywców (PRO). W ramach PRO wykonali min. video – przewodniki, stworzyli legendy miejskie i zakładali skrzynki geocachingowe . Ukoronowaniem całorocznej pracy był udział w ogólnopolskim Rajdzie Odkrywców, w dniach 01 – 08 lipca 2016r., na pograniczu województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, wokół Welskiego Parku Krajobrazowego i Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.
  
 
Jesteśmy w PRO - Programowy Ruch Odkrywców
 PRO - czyli Programowy Ruch Odkrywców, to najnowszy ruch programowo-metodyczny w ZHP. Ma charakter ogólnopolski, zajmuje się odkrywaniem i promowaniem dziedzictwa narodowego oraz wychowaniem obywatelskim.

Z naszego hufca w PRO uczestniczą:
- 6 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Rzarłacze”, Hufiec Zamość,
- 9 Zamojska Drużyna Wielopoziomowa „Ventus”, Hufiec Zamość.
  
 
29 lutego - IMIENINY ZUCHA, RAZ NA CZTERY LATA ZUCH JEST PĘPKIEM ŚWIATA!
Imieniny Zucha to wyjątkowy dzień, który świętujemy raz na cztery lata 29 lutego. Jest to święto wszystkich zuchów- tych najmłodszych, które dopiero zaczynają przygodę w zuchowym świecie oraz tych, które ten świat znają już bardzo dobrze. Zuchy ze 141. GZ „Słoneczne Promyki” i harcerze z 12 DH „Białe Orły” ze Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu uczcili ten dzień wspólnymi działaniami. Rano bardzo przygotowali dekorację korytarza, której motywem były punkty Prawa Zucha i Prawa Harcerskiego. Następnie wyruszyli do manufaktury słodyczy „Tęcza” i samodzielnie wykonali lizaki. Później cała grupa udała się do klubu harcerskiego „Wiking” na uroczystą zbiórkę. Na zbiórce nie brakowało gawędy, wspólnych zabaw, majsterki, imieninowego poczęstunku oraz pamiątkowych zdjęć. To był udany, pełen wrażeń dzień.

Program Klub Harcerski „Wiking” – „Stop Bierności”
 
Program Klub Harcerski "Wiking" - "STOP BIERNOŚCI 2016"
&nbsp&nbspPROGRAM realizowany jest od 01 lutego do 31 grudnia 2016. Bezpośrednimi uczestnikami są członkowie drużyn ZHP działających przy Klubie Harcerskim „Wiking” na zamojskiej Starówce. Ogółem w zadaniu weźmie udział 50 osób. Klub jest miejscem zajęć pozalekcyjnych dzieci i młodzieży zrzeszonej w Związku Harcerstwa Polskiego.
  
 
Betlejemskie Światło Pokoju 2015 ph. "Zauważ człowieka" w Hufcu ZHP Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny
&nbsp&nbsp 13 grudnia 2015 /niedziela/
Wyprawa reprezentacji Hufca Zamość po BŚP – Uroczystości Centralne.

- w niedzielę 13 grudnia na Mszy Św. w Sanktuarium na Krzeptówkach przedstawiciele Skautów Słowackich przekażą na ręce Druhny Naczelnik ZHP oraz reprezentacjom hufców i chorągwi ZHP Betlejemskie Światło Pokoju 2015.

16 grudnia 2015 /środa/
godz. 11.00 – Uroczystości przekazania BŚP środowiskom harcerskim

hufca ZHP Zamość, Kościół Św. Katarzyny w Zamościu;
– Msza Św. pod przewodnictwem księdza Biskupa Mariana Rojka,
– Przekazanie BŚP środowiskom harcerskim hufca, poświęcenie opłatka.

  
 
Zapraszamy na VII Listopadowy Nocny Rajd, 10 - 11 listopada 2015 r.
&nbsp&nbspCelem rajdu jest uczczenie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz prezentacja walorów historycznych i turystycznych naszego miasta i regionu. Do udziału w rajdzie zapraszamy również społeczność miasta Zamościa i regionu, dzieci i młodzież nie zrzeszoną, rodziny, dla których przygotowaliśmy specjalną trasę.
  
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 20 z 20
Archiwum
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk