Aktualności
Betlejemskie Światło Pokoju 2016 - "Odważnie twórzmy pokój"
&nbsp&nbsp Betlejemskie Światło Pokoju 2016 - „Odważnie twórzmy pokój” w Hufcu ZHP Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny.

do 11 grudnia 2016 /niedziela/ Wyprawa reprezentacji Hufca Zamość po BŚP – Uroczystości Centralne.
- W niedzielę 11 grudnia o 9:00 w Kościele Świętego Józefa w Svicie pod Popradem (Słowacja) czekać na światło będzie ponad 1 650 harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy zaraz po ceremonii przekazania zawiozą Światło w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpocznie swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów.
  
 
Zapraszamy na z VIII Rajd Nocny Listopadowy "Mamy Niepodległą", 10 - 11 listopada 2016r.
&nbsp&nbspCelem rajdu jest uczczenie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz prezentacja walorów historycznych i turystycznych naszego miasta i regionu. Do udziału w rajdzie zapraszamy również społeczność miasta Zamościa i regionu, dzieci i młodzież nie zrzeszoną, rodziny, dla których przygotowaliśmy specjalną trasę.

Wędrować będziemy dwoma trasami:
- nr 1 – wyjazdowa, harcerska: Czartoria - Gdeszyn, 14 km
- nr 2 – miejska rodzinna, spacerowa: Rynek Wielki – odtworzone fortyfikacje Twierdzy Zamość, 4 km
  
 
Harcerskie wakacje - Odkrywcy to my!
&nbsp&nbspW minionym roku szkolnym harcerki i harcerze z Hufca ZHP Zamość przystąpili do ogólnopolskiego Programowego Ruchu Odkrywców (PRO). W ramach PRO wykonali min. video – przewodniki, stworzyli legendy miejskie i zakładali skrzynki geocachingowe . Ukoronowaniem całorocznej pracy był udział w ogólnopolskim Rajdzie Odkrywców, w dniach 01 – 08 lipca 2016r., na pograniczu województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, wokół Welskiego Parku Krajobrazowego i Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.
  
 
Jesteśmy w PRO - Programowy Ruch Odkrywców
 PRO - czyli Programowy Ruch Odkrywców, to najnowszy ruch programowo-metodyczny w ZHP. Ma charakter ogólnopolski, zajmuje się odkrywaniem i promowaniem dziedzictwa narodowego oraz wychowaniem obywatelskim.

Z naszego hufca w PRO uczestniczą:
- 6 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Rzarłacze”, Hufiec Zamość,
- 9 Zamojska Drużyna Wielopoziomowa „Ventus”, Hufiec Zamość.
  
 
29 lutego - IMIENINY ZUCHA, RAZ NA CZTERY LATA ZUCH JEST PĘPKIEM ŚWIATA!
Imieniny Zucha to wyjątkowy dzień, który świętujemy raz na cztery lata 29 lutego. Jest to święto wszystkich zuchów- tych najmłodszych, które dopiero zaczynają przygodę w zuchowym świecie oraz tych, które ten świat znają już bardzo dobrze. Zuchy ze 141. GZ „Słoneczne Promyki” i harcerze z 12 DH „Białe Orły” ze Szkoły Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu uczcili ten dzień wspólnymi działaniami. Rano bardzo przygotowali dekorację korytarza, której motywem były punkty Prawa Zucha i Prawa Harcerskiego. Następnie wyruszyli do manufaktury słodyczy „Tęcza” i samodzielnie wykonali lizaki. Później cała grupa udała się do klubu harcerskiego „Wiking” na uroczystą zbiórkę. Na zbiórce nie brakowało gawędy, wspólnych zabaw, majsterki, imieninowego poczęstunku oraz pamiątkowych zdjęć. To był udany, pełen wrażeń dzień.

Program Klub Harcerski „Wiking” – „Stop Bierności”
 
Betlejemskie Światło Pokoju 2015 ph. "Zauważ człowieka" w Hufcu ZHP Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny
&nbsp&nbsp 13 grudnia 2015 /niedziela/
Wyprawa reprezentacji Hufca Zamość po BŚP – Uroczystości Centralne.

- w niedzielę 13 grudnia na Mszy Św. w Sanktuarium na Krzeptówkach przedstawiciele Skautów Słowackich przekażą na ręce Druhny Naczelnik ZHP oraz reprezentacjom hufców i chorągwi ZHP Betlejemskie Światło Pokoju 2015.

16 grudnia 2015 /środa/
godz. 11.00 – Uroczystości przekazania BŚP środowiskom harcerskim

hufca ZHP Zamość, Kościół Św. Katarzyny w Zamościu;
– Msza Św. pod przewodnictwem księdza Biskupa Mariana Rojka,
– Przekazanie BŚP środowiskom harcerskim hufca, poświęcenie opłatka.

  
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 21 z 21
Archiwum
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk