Obchody 3 majowe

Obchody 3 majoweReprezentacja Hufca ZHP uczestniczyła w Zamościu w uroczystościach samorządowych i kościelnych. Hufiec wystawił sztandar i drużynę reprezentacyjną.

W godzinach porannych w uroczystej sesji Rady Miejskiej Zamościa z okazji 219 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w sali Consulatus, w Ratuszu udział wziął komendant hufca hm. Janusz Nowosad wraz z reprezentantami drużyn.


O godz. 11.00 na Rynku Wielki odbyła się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. W imieniu ZHP kwiaty przy płycie upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyli: hm. Janusz Nowosad, pwd. Natalia Bosiak, HO. Weronika Lal.

W południe harcerki i harcerze wzięli udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w Katedrze Zamojskiej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Archiwum
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk