Będą przestrzegać Prawa Zucha

Będą przestrzegać Prawa ZuchaW Szkole Podstawowej nr 3 im. E. Orzeszkowej w Zamościu 13 nowych zuchów z 38 Gromady Zuchowej „Iskierki” złożyło uroczyście Obietnicę Zuchową. Świadkami tej uroczystości byli Przewodniczący Rady Miasta Zamościa Jan Matwiejczuk, Komendant Hufca ZHP Zamość Janusz Nowosad , Radny Rady Miasta Marek Dziura, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UM Zamość Kazimierz Chrzanowski, dyrektor szkoły Teresa Sołowiej, rodzice, harcerki i harcerze z 39 Drużyny Harcerskiej działającej przy szkole.


Przed złożeniem obietnicy zuchy wysłuchały gawędy swojej drużynowej pwd. Agnieszki Kurantowicz o symbolice znaczka „ZUCH” oraz znaczeniu Prawa Zucha. Przeszły wiele prób min. odwagi, milczenia, prawdomówności. Najwięcej emocji wzbudziło wyparzania języka czarodziejskim pokarmem. Ostatnia próba, w której zuchy pokazały, że starają się być coraz lepsze i doskonalą swoje umiejętności obejmowała ułożenie z puzzli mapy Polski i Znaczka Zucha. Na zakończenie prób zuchy wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane czerwone serduszka, w dowód swojej miłości.

Komendant Hufca uznał, że 13 nowych „Iskierek” może przystąpić do Obietnicy i po chwili wszyscy usłyszeli wypowiadane z wielkim przejęciem słowa „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”.

Po części oficjalnej zuchy zaprosiły wszystkich gości na uroczysty słodki poczęstunek.

Prawo Zucha:
1. Zuch kocha Boga i Polskę.
2. Zuch jest dzielny.
3. Zuch mówi prawdę.
4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
5. Wszystkim jest z zuchem dobrze.
6. Zuch stara się być coraz lepszy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Archiwum
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk