Na Roztoczu było aktywnie i ekologicznie

Na Roztoczu było aktywnie i ekologicznieW dniach 21 – 22 maja 2010 r., Komenda Hufca ZHP i 13 Zamojska Drużyna Starszoharcerska „Ignis” była organizatorem XXVI Spódnicowego Rajdu Hufcowego „Eko Aktywni”. W tym roku uczestnicy wędrowali szlakiem czerwonym od Pardysówki następnie zielonym i czarnym do Majdanu Sopockiego.


W trakcie marszu patrole rajdowe zbierały informacje o zagrożeniach występujących w przyrodzie z winy człowieka, likwidowały na bieżąco te możliwe. Na mecie rajdu w Harcerskich Ośrodkach Wypoczynkowych w Majdanie Sopockim podczas 2-dniowego pobytu kuchnia rajdowa serwowała posiłki ekologiczne. Przeprowadzono wielką grę terenową, szereg konkurencji i konkursów ekologicznych a wieczorem zapłonęło harcerskie ognisko.

W rajdzie udział wzięło ponad 150 dzieci i młodzieży. Najlepszymi „Eko Aktywnymi 2010” okazały się patrole z Drużyny Harcerskiej „Skierbieszowiacy” i patrol „Mrówka” ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zamość.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Archiwum
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk