Będę OK.  Obietnica Zuchowa w 141 Gromadzie Zuchowej Słoneczne Promyki

Obietnica Zuchowa w 141 Gromadzie Zuchowej Słoneczne PromykiO8 maja 2013r., w Klubie Harcerskim „Wiking” na zamojskiej Starówce, zuchy ze 141 Gromady Zuchowej „Słoneczne Promyki” ze Szkole Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu złożyły Obietnicę Zuchową. Świadkami tego wydarzenia byli ksiądz Jacek Kania – kapelan hufca ZHP Zamość, rodzice i starsze rodzeństwo zuchów oraz drużynowe Marta Geneja i Bożena Pulkowska.

Przed złożeniem Obietnicy zuchy pomyślnie przeszły szereg prób min. znajomości Prawa Zucha i symboliki zuchowej - ułożenie z puzzli znaczka zucha, próbę dzielności - wyjęcie z wody „strasznego zielonego robala”, próbę smaku - wyparzanie języków bananami z pieprzem i cytryną, próbę sprawności - przysiady przy pląsie Laurencja, próbę prawdomówności - wypisanie na kartkach swoich wad z jednoczesnym postanowieniem walki z nimi. Była jeszcze wyprawa z mapą po skarb do „ciemnego pomieszczenia”, rezultat - zdobycie skarbu, którym był rozkaz Komendanta Hufca ZHP – hm. Janusza Nowosada o zamknięciu okresu próbnego i przyjęciu zuchów do zamojskiej społeczności harcerskiej. Po Obietnicy zuchy otrzymały Znaczki i Legitymacje Zucha, które uroczyście wręczyli ksiądz kapelan oraz drużynowe a rodzice pomogli zuchom w przypięciu Znaczków do mundurów. Na zakończenie zawiązano Obietnica Zuchowa w 141 Gromadzie Zuchowej Słoneczne PromykiKrąg Przyjaźni a później było… historycznie i gastronomicznie czyli biesiada przy potrawach z Italii z toastami na cześć rodu Zamoyskich założycieli grodu i Bernardo Morando włoskiego projektanta miasta Zamościa - wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk