Zapraszamy na V Listopadowy Nocny Rajd "MAMY NIEPODLEGŁĄ", 10 -11 listopada 2013 r.

Zapraszamy na V Listopadowy Nocny Rajd, 10  11 listopada 2013 r. Celem rajdu jest uczczenie 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz prezentacja walorów historycznych i turystycznych naszego miasta i regionu.
Do udziału w rajdzie zapraszamy również mieszkańców miasta Zamościa i regionu, dzieci i młodzież nie zrzeszoną, rodziny, dla których przygotowaliśmy specjalną trasę. Wędrować będziemy trasami:
- nr 1 – wyjazdowa, harcerska: Suchowola – Lipsko, 12 km
- nr 2 – miejska rodzinna, spacerowa: Rynek Wielki – odtworzone fortyfikacje Twierdzy Zamość, 4 km

Regulamin:

1. Uczestnicy: gromady zuchowe, drużyny, zastępy, osoby niezrzeszone.
2. Wpisowe: trasa nr 1 – 20 zł, trasa nr 2 – 15 zł od uczestnika.
3. W ramach wpisowego organizator zapewnia:
• Przejazd na trasie: Zamość – Suchowola, Lipsko – Zamość, przewodników, gorący nocny posiłek, pamiątkowy dyplom.
4. Każdy uczestnik powinien posiadać:
• Wygodne buty do wędrówki, okrycie przeciwdeszczowe, latarkę, prowiant, gorącą herbatę (wg uznania).

Termin zgłoszeń: do 05 listopada 2013.
Zgłoszenia i wpisowe dostarczać we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 16.00, do Komendy Hufca ZHP, ul. Rynek Wielki 5, 22 - 400 Zamość, tel.fax. 84 638 40 80, e-mail: zamosc@zhp.pl

Postanowienia końcowe:
- Organizator i Komenda Rajdu zastrzega sobie prawo do dokonania zmian w regulaminie i programie w zależności od okoliczności i warunków pogodowych.
- Zgłoszenia na Rajd bez względu na okoliczności nie będą przyjmowane po terminie.
- Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę

Program:
Trasa nr 1 (wyjazdowa, harcerska) – 10 listopada 2013
17.45 – zbiórka, parking PZU w Zamościu,
18.00 – wyjazd z Zamościa,
18.30 – 23.00 – wędrówka,
23.00 – 23.30 – powrót do Zamościa.

Trasa nr 2 (miejska, rodzinna) – 10 listopada 2013
21.45 – zbiórka na Rynku Wielkim w Zamościu, pod Ratuszem,
21.50 – 23.55 – wędrówka, zwiedzanie, powrót na Rynek Wielki

Godz. 00.05 – 11 listopada 2013
Uroczysty apel w 95. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, Rynek Wielki - Zamość

- Niepodległościowy Apel Pamięci,
- Złożenie Ognia Niepodległości (ogień pobrany z grobów legionistów Marszałka Piłsudskiego na Pobojowisku Kostiuchnowskim, na Polesiu Wołyńskim - Ukraina) i wiązanek na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego,
- Podsumowanie rajdu – wręczenie dyplomów.
- godz. 00.30., żołnierska grochówka, zakończenie Rajdu.

Podczas trwania Rajdu uczestnicy są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i Prawa Harcerskiego.

Przedsięwzięcie dofinansowane przez UM Zamość i Starostwo Powiatowe w Zamościu. Zapraszamy !

Kliknij Tu aby pobrać kartę zgłoszenia!!!

Zdjęcia z Rajdu można obejrzeć w naszej galerii.