Betlejemskie Światło Pokoju 2013 WYJDŹ Z CIENIA. POKAŻ DOBRO ! w Hufcu ZHP Zamość

Betlejemskie Światło Pokoju 2013 15 – 17 grudnia 2013
Wyprawa reprezentacji Hufca Zamość po BŚP – Uroczystości Centralne i Wojewódzkie.
- w niedzielę 15 grudnia w Schronisku Górskim ZHP „Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej przedstawiciele skautów słowackich przekażą na ręce Druhny Naczelnik ZHP oraz reprezentacjom hufców i chorągwi ZHP Betlejemskie Światło Pokoju.

18 grudnia 2013 /środa/
godz. 11.00 – Główne Uroczystości przekazania BŚP środowiskom harcerskim hufca, Kościół Św. Katarzyny w Zamościu;
– Msza Św. pod przewodnictwem księdza Biskupa Mariana Rojka,
– Przekazanie BŚP środowiskom harcerskim hufca, poświęcenie opłatka.
UWAGA:
-zapraszamy gromady, drużyn (w mundurach). Nie zapomnijcie o lampionach do pobrania BŚP. Zaproście rodziców, przyjaciół, dyrekcje szkół.
-Zgłoszenia uczestnictwa i liczby osób do KH ZHP (mailem) do dnia 15.12.2012

19 grudnia 2013 /czwartek/
godz.13.00 - Centrum Pastoralne w Zamościu,
- przekazanie BŚP podczas wigilii dla najuboższych, samotnych, bezdomnych mieszkańców miasta i regionu.

22 grudnia 2013 /niedziela/
godz.16.00 - Rynek Wielki w Zamościu. VIII Zamojska Wigilia dla mieszkańców.
Przekazanie BŚP ks. Biskupowi Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, władzom miasta, powiatu, mieszkańcom.
UWAGA:
- godz. 15.00. spotkanie w Klubie Harcerskim „Wiking” drużyn „klubowych” w pełnych składach osobowych, zapraszamy również wszystkie drużyny i instruktorów.

18 – 23 grudnia 2013 /środa - poniedziałek /
Lokalne uroczystości,
- przekazywanie BŚP mieszkańcom, kościołom, władzom miast i gmin pow. zamojskiego, szpitalom, placówkom opiekuńczym, itp.

Prośba: gromady i drużyny, które w ramach konkursu i zbiórek wykonały stroiki, szopki świąteczne proszone są o dostarczenie ich na mszę św. w dniu 18 grudnia, do Kościoła Św. Katarzyny. Prace prosimy opisać (nazwa drużyny). Zostaną wręczone wraz z BŚP 2013 i życzeniami świątecznymi władzom, instytucjom, szpitalom, wszędzie tam gdzie jest potrzeba ciepła i naszej pamięci.

Więcej o BŚP 2013 na www.swiatlo.zhp.pl

CZUWAJ !