Hufcowe Manewry Zimowe, 21  22 stycznia 2014

Hufcowe Manewry Zimowe, 21  22 stycznia 2014 W Zimowych Manewrach w ramach Harcerskiej Akcji Zimowej 2014 uczestniczyło ponad 40 zuchów, harcerzy z Hufca ZHP Zamość. Manewry trwały tylko dwa dni, jednakże program ich był szalenie intensywny. Uczestnicy otrzymywali na wstępie glejt, na którym należało zdobyć aż 10 pieczątek potwierdzających udział w zajęciach, zadaniach Manewrów.


Zajęcia były różnorodne: plastyczne – wykonywanie kartki z okazji nadchodzącego Dnia Myśli Braterskiej, kółeczkowe orgiami, klasyczne orgiami, kwiatki z bibuły, chodzący misio Yogi, kolaż ze znalezionych w okolicy skarbów, kwiatki z włóczki, zwierzaki z balonów; kuchenne – smażenie serowych oponek; tańce integracyjne. A ponieważ nazwa biwaku zobowiązuje, nie obyło się bez gry terenowej nawiązującej do bitwy partyzanckiej pod Wojdą, nocnych podchodów, strzelania z karabinu i zabaw na śniegu. Wieczorem odbyło się świeczowisko z harcerskimi piosenkami i pląsami zuchowymi. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowy znaczek i certyfikat potwierdzający udział w manewrach. Komendantem manewrów była hm. Sława Bilska a w manewrach udział wzięły;
- 141 GZ „Słoneczne Promyki”, SP nr 10 Z-ść
- 16 GZ „Leśne Skrzaty”, ZS Płoskie,
- 5 GZ „Roztoczańska Szarańcza”, I SSP im. UE, Zamość,
- 9 DW „Ventus”, Klub Harcerski „Wiking”
- 6 PDH „Żarłacze”, I SSP im. UE Zamość,
- 69 GDHiSH „Pyszczydła” ZS Wysokie.

Zdjęcia z zajęć można oglądać w naszej galerii.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk