X Jubileuszowy Turniej Zuchowy, 03. 06. 2014r.

X Jubileuszowy Turniej Zuchowy, 03. 06. 2014r.X Turniej nie dość, że jubileuszowy to jeszcze obchody 100 – lecia ruchu zuchowego w Polsce i Dnia Dziecka. Turniej przebiegał w dwóch etapach:
I etap – na terenie szkół i w Klubie Harcerskim „Wiking” odbył się cykl zbiórek edukacyjnych. Zuchy zapoznały się legendami, historią miasta i regionu zamojskiego, najważniejszymi datami z dziejów regionu, miasta. W wyniku tych działań z gromad zostały wytypowani reprezentanci na finał.II etap – finał Turnieju. Uczestnicy zmierzyli się w konkursach, wiedzy o regionie i mieście – bieg patrolowy po Parku Miejskim, majsterki zuchowej, krasomówczym – legendy i wydarzenia z historii regionu i miasta.

Zuchy wykazały się sprawnością umysłową i fizyczną. Po podliczeniu zdobytych punktów okazało się, że wszystkie gromady zasługują na wyróżnienia i nagrody. Nagrody zostały ukryte na terenie zamojskiego Amfiteatru. Aby znaleźć skarby należało odczytać zaszyfrowaną wiadomość. To zadanie również nie sprawiło zuchom problemu. Jednym ze skarbów był przepyszny tort na okoliczność 100 - lecia ruchu zuchowego. Wszyscy zaśpiewali 100 lat zuchom oraz poczęstowali się tortem. Zuchy ze 141 GZ „Słoneczne Promyki” złożyły Obietnicę Zucha Sprawnego.

Przedsięwzięcie dofinansowane przez Miasto Zamość i Starostwo Powiatowe z siedzibą w Zamościu. .

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk