Betlejemskie Światło Pokoju 2014 POKÓJ JEST W NAS ! w Hufcu ZHP Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny.

Plakat17 grudnia 2014
Wyprawa reprezentacji Hufca Zamość po BŚP – Uroczystości Centralne i Wojewódzkie.
- w niedzielę 14 grudnia na Mszy Św. na Słowacji, w miejscowości Svit przedstawiciele Skautów Słowackich przekażą na ręce Druhny Naczelnik ZHP oraz reprezentacjom hufców i chorągwi ZHP Betlejemskie Światło Pokoju.
- w środę 17 grudnia o godz. 17.00. w Archikatedrze Lubelskiej w Lublinie odbędą się wojewódzkie uroczystości przekazania BŚP.

19 grudnia 2014 /piątek/
godz. 11.00 – Główne Uroczystości przekazania BŚP środowiskom harcerskim hufca ZHP Zamość, Kościół Św. Katarzyny w Zamościu;
– Msza Św. pod przewodnictwem księdza Biskupa Mariana Rojka,
– Przekazanie BŚP środowiskom harcerskim hufca, poświęcenie opłatka.
UWAGA:
-zapraszamy gromady, drużyn (w mundurach). Nie zapomnijcie o lampionach do pobrania BŚP. Zaproście rodziców, przyjaciół, dyrekcje szkół.
-Zgłoszenia uczestnictwa i liczby osób do KH ZHP (mailem) do dnia 15.12.2014

21 grudnia 2014 /niedziela/
godz.16.00 - Rynek Wielki w Zamościu. IX Zamojska Wigilia dla mieszkańców.
Przekazanie BŚP ks. Biskupowi Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, władzom miasta, powiatu, mieszkańcom.
UWAGA:

- godz. 15.00. spotkanie w Klubie Harcerskim „Wiking” drużyn „klubowych” w pełnych składach osobowych, zapraszamy również wszystkie drużyny i instruktorów.

22 grudnia 2014 /poniedziałek/
godz.13.00 - Centrum Pastoralne w Zamościu,
- przekazanie BŚP podczas wigilii dla najuboższych, samotnych, bezdomnych mieszkańców miasta i regionu.

19 – 23 grudnia 2014 /piątek - wtorek/
Lokalne uroczystości,
- przekazywanie BŚP mieszkańcom, kościołom, władzom miast i gmin pow. zamojskiego, szpitalom, placówkom opiekuńczym, itp.

Prośba: gromady i drużyny, które w ramach konkursu i zbiórek wykonały stroiki, szopki świąteczne proszone są o dostarczenie ich na mszę św. w dniu 19 grudnia, do Kościoła Św. Katarzyny. Prace prosimy opisać (nazwa drużyny). Zostaną wręczone wraz z BŚP 2014 i życzeniami świątecznymi władzom, instytucjom, szpitalom, wszędzie tam gdzie jest potrzeba ciepła i naszej pamięci.

Więcej o BŚP 2014 na www.swiatlo.zhp.pl

CZUWAJ !