Zapraszamy na z VIII Rajd Nocny Listopadowy "Mamy Niepodległą", 10 - 11 listopada 2016r.
Zapraszamy na z VIII Rajd Nocny Listopadowy Mamy Niepodległą, 10 - 11 listopada 2016r. Celem rajdu jest uczczenie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz prezentacja walorów historycznych i turystycznych naszego miasta i regionu. Do udziału w rajdzie zapraszamy również społeczność miasta Zamościa i regionu, dzieci i młodzież nie zrzeszoną, rodziny, dla których przygotowaliśmy specjalną trasę.

Wędrować będziemy dwoma trasami:
- nr 1 – wyjazdowa, harcerska: Czartoria - Gdeszyn, 14 km
- nr 2 – miejska rodzinna, spacerowa: Rynek Wielki – odtworzone fortyfikacje Twierdzy Zamość, 4 km

Regulamin:
1. Uczestnicy: gromady zuchowe, drużyny, zastępy, osoby niezrzeszone, rodziny.
2. Wpisowe: trasa nr 1 (harcerska) – 20 zł, trasa nr 2 (rodzinna) – 15 zł od uczestnika.
3. W ramach wpisowego organizator zapewnia:
· Przejazd na trasie: Zamość – Czartoria, Gdeszyn – Zamość, przewodników, gorący nocny posiłek, pamiątkowy dyplom.
4. Każdy uczestnik powinien posiadać:
· Wygodne buty do wędrówki, okrycie przeciwdeszczowe, prowiant, gorącą herbatę (wg uznania), latarkę.

Termin zgłoszeń: do 05 listopada 2016.
Zgłoszenia i wpisowe dostarczać we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 16.00, do Komendy Hufca ZHP, ul. Rynek Wielki 5, 22-400 Zamość, tel.fax. 84 638 40 80, e-mail: zamosc@zhp.pl

Postanowienia końcowe:
- Organizator i Komenda Rajdu zastrzega sobie prawo do dokonania zmian w regulaminie i programie w zależności od okoliczności i warunków pogodowych.
- Zgłoszenia na Rajd bez względu na okoliczności nie będą przyjmowane po terminie.
- Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę

Program:
Trasa nr 1 (wyjazdowa, harcerska) – 10 listopada 2016
17.00 – zbiórka, parking PZU w Zamościu, wyjazd na trasę,
18.00 – 23.00 – wędrówka,
23.00 – 23.30 – powrót do Zamościa.

Trasa nr 2 (miejska rodzinna, spacerowa) – 10 listopada 2016
21.45 – zbiórka na Rynku Wielkim w Zamościu, pod Ratuszem,
21.50 – 23.55 – wędrówka, zwiedzanie, powrót na Rynek Wielki.

Godz. 00.05 – 11 listopada 2016
Uroczysty apel w 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, Rynek Wielki, Zamość.

Niepodległościowy Apel Pamięci,
Przekazanie Ognia Niepodległości przez harcerzy władzom miasta Zamościa i powiatu (ogień pobrany z grobów legionistów Marszałka Piłsudskiego na Pobojowisku Kostiuchnowskim, na Polesiu Wołyńskim),
Złożenie Ognia Niepodległości i wiązanek na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego
Podsumowanie rajdu – wręczenie dyplomów.
godz. 00.30., żołnierski posiłek, gorąca herbata, zakończenie Rajdu.

Podczas trwania Rajdu uczestnicy są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i Prawa Harcerskiego.

Przedsięwzięcie dofinansowane przez UM Zamość i Starostwo Powiatowe w Zamościu. Zapraszamy !

Kliknij Tu aby pobrać kartę zgłoszenia!!!