Rajd "Korona Wzgórz Roztocza" - Wapienia, regulamin hufcowej Odznaki

ImageW dniu 24 lutego odbył się pierwszy z planowanych rajdów w ramach zdobywania hufcowej odznaki „Korona Wzgórz Roztocza”.

Podczas rajdu zuchy, harcerze i instruktorzy zdobywali najwyższy szczyt Roztocza Środkowego – Wapielnię 385 m n.p.m. Mroźna aura nie stanowiła przeszkody dla 70 dzielnych wędrowców z następujących gromad i drużyn: 17 GZ „Radosnej Gromady”, 141 GZ „Słoneczne Promyki” i DH „Białe Orły”, 20 GZ „Wesołe Iskierki” i DH „Wataha”, 15 GZ „Chrząszczykowe Nutki”, drużyny Nieprzetartego Szlaku z SOSW, drużyny z Kosobud i drużyny środowiskowej „Salvos”.

Podczas rajdu uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat generała Roberta Baden – Powella – założyciela skautingu. Najlepsi: 17 GZ „Radosna Gromada” i drużyna z Kosobud otrzymali nagrody. Przy rajdowym ognisku Obietnicę Zuchową złożyły zuchy ze 141 Gromady „Słoneczne Promyki”.

REGULAMIN HUFCOWEJ ODZNAKI „KORONA WZGÓRZ ROZTOCZA”

1. Hufiec ZHP Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny ustanawia Hufcową Odznakę „Korona Wzgórz Roztocza”.
2. Celem Hufcowej Odznaki „Korona Wzgórz Roztocza” jest zachęcenie zdobywających do systematycznego poznawania Roztocza, podczas rajdów i wycieczek organizowanych przez Komendę Hufca ZHP Zamość im. Dzieci Zamojszczyzny oraz jednostki organizacyjne Hufca.
3. Ustanawia się następujące rodzaje HUFCOWEJ ODZNAKI „KORONA WZGÓRZ ROZTOCZA”:
a) zuchowo – harcerską,
b) instruktorską.
4. Nadzór nad HUFCOWĄ ODZNAKĄ „KORONA WZGÓRZ ROZTOCZA” sprawuje Komenda Hufca.
5. Dla zdobycia zuchowo – harcerskiej HUFCOWEJ ODZNAKI „KORONA WZGÓRZ ROZTOCZA” należy w ciągu roku kalendarzowego wejść na następujące wzniesienia: Dąbrowa na Roztoczu Zachodnim, Wapielnia na Roztoczu Środkowym oraz Długi Goraj na Roztoczu Wschodnim (Południowym).
6. Dla zdobycia instruktorskiej HUFCOWEJ ODZNAKI „KORONA WZGÓRZ ROZTOCZA” należy w ciągu roku kalendarzowego wejść na następujące wzniesienia: Dąbrowa na Roztoczu Zachodnim, Wapielnia na Roztoczu Środkowym oraz Długi Goraj i Wysoki Zamek na Roztoczu Wschodnim (Południowym).
7. Do dokumentowania zdobywania HUFCOWEJ ODZNAKI „KORONA WZGÓRZ ROZTOCZA” służy karta HUFCOWEJ ODZNAKI „KORONA WZGÓRZ ROZTOCZA”.
8. Wzór karty oraz odznak określa załącznik do regulaminu.

Image

Zdjęcia z rajdu można oglądać w naszej galerii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Archiwum
Komenda Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny, 22-400 Zamość, ul.Rynek Wielki 5, tel.fax:(084) 638 40 80  Projekt i Wykonanie: szlyciuk