1% podatku dla Związku Harcerstwa Polskiego - jak przekazać ?
Przekarz 1% dla ZHP

KROK 1.Wybór organizacji pożytku publicznego
Związek Harcerstwa Polskiego – jest na liście organizacji, które mają status Organizacji Pożytku Publicznego i ma prawo otrzymywać 1% podatku.

KROK 2. Wypełnienie zeznania rocznego PIT.
W części zeznania „Wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)”:
· w polu „Numer KRS”, wpisz : "0000282152".
· następnie kwotę równą 1% podatku.
· w polu „Cel szczegółowy 1%”, obowiązkowo wpisz : „Hufiec Zamość”. Możesz również podać pełną nazwę drużyny/gromady, dla której chcesz przekazać 1% swojego podatku. Wtedy wpisz: "Hufiec Zamość i nazwa drużyny".
· w polu „Wyrażam zgodę” zaznacz krzyżyk jeżeli chcesz, aby Twoje dane (imię i nazwisko) zostały nam przekazane.

Uwaga! 1 % podatku mogą przekazać wszystkie osoby rozliczające się na formularzach: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, w tym osoby prowadzące działalność gospodarczą i osoby czerpiące zyski z inwestowania na giełdzie. Środki na konto organizacji przeleje za Ciebie urząd skarbowy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w 2012 roku przekazali 1% swojego podatku naszej organizacji.

Bez Twojej pomocy będziemy działać, ale z Twoją pomocą możemy swoimi działaniami objąć jeszcze jedno dziecko więcej, dać mu alternatywę, wskazać dobrą drogę do dorosłości!

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:
tel. |84| 638 40 80. zamosc@zhp.pl